четверг, 30 октября 2014 г.

Планування 2015Методичні рекомендації
Основні напрямки роботи бібліотеки.
Робота з реалізації забезпечення можливості вільного доступу до інформації. Діяльність буде спрямована на виховання в користувачів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, вміння користуватись бібліотекою, а також на допомогу в  навчальнні для учнів та студентів. Вдосконалення  інформаційної роботи на допомогу різним верствам населення (пенсіонерам, інвалідам) . Особлива увага буде приділятися широкій популяризації української літератури, літератури з питань освіти, історії України та поваги до рідної мови, національно-культурних і духовних надбань нашого народу. Продовження співпраці з місцевими органами влади, шкільним колективом, СБК, громадськими організаціями, соціальними працівниками.
Бібліотека працюватиме в напрямку патріотичного виховання читача, проведення заходів з  вшанування борців за незалежність України в різні періоди історії країни.
3.1. Робота з фондами
Комплектування , підписка періодики. Списання – вилучення зношеної, застарілої, заміна загублених. (Відмітки в інвентарних та сумарних книгах списаної та оприбуткування нової літератури та періодики) Вивчення використання кн. фонду (одного розділу) Звірка фондів, або якоїсь частини. Розстановка фондів на полицях (планувати поновлення поличкових роздільників).  Робота з каталогами – вливання та вилучення карток. Звірка алфавітного каталогу з інвентарними книгами. Редагування систематичного каталогу згідно змін в бібліотечній класифікації.
Робота з картотеками – краєзнавча – обовязково. Тематичні  картотеки.
3.2. Робота по задоволенню потреб користувачів у документах та інформації
Дні інформації, дні бібліографії, бібліографічні огляди літератури, перегляди літератури, виховання культури читання (бібліотечні уроки) Робота центрів регіональної інформації. Аналіз і контроль за незадоволеним попитом користувачів. Різні Інформаційні бюлетні . Наприклад - «Інва.net» - рубрики Працевлаштування, Пільги інвалідам, Шукаю друзів, Повір у себе, Творчість.
Тематичні Картотеки: У картотеці «Служба взаємодопомоги» зібрані відомості про лікарські рослини, рецепти народної медицини, а також відомості про людей, які можуть запропонувати свої послуги. Картотека„Служба знайомств" надає можливість розширити коло однодумців, переписуватись, спілкуватись по телефону з новими друзями. Для читачів, які обслуговуються на дому створюється картотека „Домашній абонемент" і закріплені волонтери з числа читачів. «Адресна картотека» - відомості про людей з обмеженими можливостями. Для цієї категорії людей запропоновано перелік послуг, які можуть надаватись бібліотекою. Налагоджено співпрацю з управлінням праці та соціального захисту, центром зайнятості, районною лікарнею, загальноосвітніми закладами, територіальним центром соціального обслуговування. Тематична картотека пісень "День Перемоги - історії нашої дата" Тематична картотека «Пісні до державних свят України». Тематичні картотеки «Пісні до обрядових зимових, весняних, літніх свят», «Вам, дачники» (за основними питаннями розвитку садівництва, городництва, квітникарства, вирощування і використання лікарських рослин), «Екологія» (за провідними питаннями екології та охорони довкілля),  Матеріали рекомендувати не тільки з книг, періодики, а й з інтернет-ресурсів. Картотека цитат, висловів відомих людей, крилатих висловів – матеріал розміщений за темами: ( «Виховання», «Етикет», «Закон і право», «Книга. Читання» та ін.) Тематичні картотеки «Екологічний стан району», «Світ молоді», «Жити у гармонії з природою»;
Картотека установ та організацій райцентру – містить картки, де вказано прізвище, ім”я по-батьковї керівника та його посаду і телефон.
Картотека сценаріїв - відображає сценарії на різноманітну тематику зі збірників та періодичних видань.
Картотеки індивідуальної та групової інформації. Довідки – тематичні…
3.3 Підвищення якості бібліотечного сервісу.
Вивчення запитів користувачів. Робота з боржниками. Новинки літератури. Робота бібліотечних пунктів. Обслуговування книгою інвалідів та людей похилого віку(пункти видачі) Інформаційні зони.  Роботи з божниками. Творчі звіти (про роботу бібліотек). Співпраця бібліотек і ЗМІ. Інформаційні зони: краєзнавчі куточки, виставки новинок, творчість читачів- (виставки вишивок, картин, прикладного мистецтва)
Соціокультурна діяльність. Соціально-економічне життя країни
Крути, Соборність, День Європи, День Конституції України. День Європи в Україні. (2015 рік в Європейському Союзі оголошений «Європейським роком розвитку». З цієї нагоди ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР розпочав формування АЛЬЯНСУ 2015, метою якого буде проведення в Україні - Року Європи. Орієнтовна програма року, тематику якої ви можете використати для своїх планів: Місяць вуличного мистецтва. Місяць води та світла.Місяць Польщи. Місяць Литви
Місяць без куріння. Місяць волонтерства. Місяць молоді. Місяць європейський мов) Робота з переселенцями .(Інформаційні матеріали включити до ЦРІ- центрів регіональної інформації)
Слід зважити на рекомендації для бібліотекарів віце-прем’єр-міністра: "...в кожного музейника, бібліотекаря, вчителя – безліч можливостей із вшанування сучасних героїв незалежної України, героїв Майдану, учасників АТО. Включайте креативне мислення. Знаходьте нестандартні підходи." У зв’язку з останніми подіями в країні головними приорітетами своєї діяльності у наступному році публічним бібліотекам слід обрати  розвиток та надання соціальних послуг. У Києві зявилося багато переселенців, які відчувають себе жертвами, і це може призводити навіть до агресивної поведінки. Бібліотеки стають центрами для переселенців. Фахівці психологи радять спілкуватися з такою категорією громадян не з позиції «я хочу вам допомогти», а з позиції паритету «я хочу поспілкуватися, я хочу запитати, як ви себе почуваєте». Але найпершим завданням бібліотекарів має бути активне слухання, другим - визначення серед переселенців найактивніших людей, через яких можна взаємодіяти із більшою частиною громади. Тому включіть у плани роботи психологічні тренінги для працівників відділів обслуговування із залученням до їх проведення працівників відповідних соціальних служб міста, районів. Лютий місяць оголошено місячником памяті героїв революції Гідності.

                        Заходи до 70 – річчя Перемоги України над фашизмом.
Заходи відзначення та вшанування героїзму українського народу у війні з фашистськими загарбниками 1939-1945 рр. Партизанський рух . ОУН-УПА в боротьбі з фашизмом. Українці – учасники міжнародного руху Опору. (європейська символіка борців з фашизмом – червоний мак)
День Державного Прапора України. День Незалежності України
Міжнародний день людей похилого віку
День українського козацтва. День захисника України.
Президент України Петро Порошенко встановив 14 жовтня, коли святкується Покрова Пресвятої Богородиці, новим державним святом – Днем захисника України. Згідно з Указом, втрачає чинність Указ Президента України від 23 лютого 1999 року «Про День захисника Вітчизни».
«…З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості"– щороку 14 жовтня, у день Покрови Пресвятої Богородиці, УПА (У цей день в Україні відзначають також річницю створення Української повстанської армії)  та українських козаків, будуть відзначати ще й День захисника України. /П.Порошенко»
                        День памяті жертв Голодоморів та політичних репресій. Всеукраїнська акція «Засвіти свічу».
Популяризація літератури з природознавства, екології, краєзнавства.
2005 – 2015 роки оголошені Генеральною Асамблеєю ООН (2003) Міжнародним десятиріччям дій «Вода для життя»
2010 – 2020 – Десятиліття Організації Об’єднаних Націй, присвячене пустелям та боротьбі з опустеленням. 2006-2015 рр. – Десятиліття реабілітації і стійкого розвитку постраждалих регіонів (третє десятиліття після Чорнобиля)
2014 – 2023 рр. –Десятиліття стійкої енергетики для всіх
2011 - 2020 рр. - Десятиліття біорізноманіття Організації Об’єднаних Націй
Популяризація естетичних знань, духовності, гуманізму
Ювілейні дати
На державному рівні відзначатиметься:
 (Постанови Верховної Ради України) Постанови Верховної Ради України про відзначення у 2015 році:
150-річчя з дня народження митрополита Української Греко-Католицької Церкви Андрея Шептицького .
8 січня 80-річчя з дня народження Василя Симоненка  Обласний літературний вечір «Я для тебе горів, український народе…» (До 80-річчя від дня народження Василя Симоненка) Січень. 2015 рік на Полтавщині оголошено Роком Василя Симоненка. Заходи на 2015 рік. Не піддавшись зарібку легкому, Я не прислужував ніколи і нікому – поетичні читання. (червень) ЦБС
5 січня - 80 років від дня народження Миколи Даниловича Сома
19 березня – 120 років від дня народження Максима Тадейовича Рильського
29 вересня
170 років від дня народження Івана Карповича Карпенка-Карого (Тобілевича)
6 листопада160 років від дня народження Дмитра Івановича Яворницького


Комментариев нет:

Отправить комментарий