Візитка


До 1917 року в Нових Санжарах діяли невеликі церковні бібліотеки. При Радянській владі до 1941 року була одна бібліотека,яка знаходилась в приміщенні клубу.(кількість фондів невідома). Під час війни зруйнована. Після визволення району від німецько-фашистської окупації у вересні 1944р,бібліотека відновила роботу у жовтні 1944р.Книги збирали у населення,за 3 місяці зібрано 570 пр. З 1945р книги надходили з обласного культосвітнього відділу,потім з бібколектора. На початок 1946 року фонди
складали 700пр.книг і 500пр.брошур.Бібліотека обслуговувала дорослих і дітей . Штат складався з 2-х працівників. Завідуючою працювала Чумак Катерина Петрівна,бібліотекар – Діхтенко Ганна Кузьмівна. У 1951році створено пересувний фонд бібліотеки, працювала Яценко Катерина Іванівна. До середини 70-хрр штат бібліотеки налічував 6 працівників. У 1948р створено районну дитячу бібліотеку і дитячі книги з районної бібліотеки передано до РДБ.
РБ знаходилась у пристосованому приміщенні колишньої конюшні панського маєтку (на цьому місці пам’ятник Т.Г. Шевченку) площею150кв.м, читальний зал на 10місць ,абонемент (2кімнати), методичний кабінет. У 1986р ЦРБ РДБ були переведені у 2-х поверхове приміщення колишньої районної лікарні,площа ЦРБ- 500кв.м,РДБ-450кв.м.У 1979р. бібліотеки району були об’єднані у ЦБС. Централізована система об’єднала 2 районні бібліотеки – ЦРБ ,РДБ, Нехворощанську зональну бібліотеку у 45 бібліотек – філій. До 2007 року мережа бібліотек скоротилась і становить 32 бібліотеки,30 бібліотек-філій – ЦРБ ,РДБ

ЦРБ

Відділ комплектування і обробки літератури – забезпечує науково – обґрунтоване комплектування ЦБС, розкриття його через систему каталогів з метою поліпшення інформаційної роботи; формує єдиний фонд з урахуванням господарського і культурного профілю району, професійного складу читачів, веде облік, комплектуванння та обробку літератури для 29 бібліотек-філій ЦБС .


Бібліограф відділу обслуговування – організовує довідково – бібліографічне та інформаційне обслуговування читачів ЦБС, створює бібліографічні списки різноманітної тематики, здійснює аналітичний розпис періодичних видань, інформує про нову та цікаву літературу, допомагає оперативно знайти необхідну інформацію.

Інтернет -центер
Відділ надає читачам вільний безкоштовний доступ до світової мережі Інтернет з метою навчання, підвищення кваліфікації, отримання додаткових знань із різних галузей, забезпечує інформаційне обслуговування користувачів бібліотеки. 
Тут є можливість: 
- одержати необхідну інформацію з будь-якого питання, використовуючи пошукові системи; 
- роздрукувати потрібну інформацію; 
- зробити запис на змінний диск; 
- оволодіти навиками роботи в мережі Інтернет; 


Абонемент ЦРБ
Надає відкритий доступ до книжкового фонду. Організовує диференційоване обслуговування читачів, оперативно задовольняє читацькі запити шляхом видачі літератури додому,надає можливості широкого вибору книг та інших матеріалів з єдиного фонду районної бібліотеки. Здійснює керівництво читанням в процесі індивідуальної роботи з читацькими групами і масової популяризації літератури. Організовує книжкові виставки, огляди нових надходжень, проводить роботу по ліквідації заборгованості читачів та по організації збереження фонду абонементу, бере участь у комплектуванні фонду.


Читальний зал
Надає можливість всім читачам використовувати всі документи тільки в читальному залі. Організовує книжкові виставки, перегляди літератури, проводить літературні вечори, тематичні години, тренінги, усні журнали, презентації книг, творчі зустрічі з поетами та письменниками літературної вітальні. Книжковий фонд відділу нараховує 37604 тисяч примірників з різних галузей знань на допомогу самоосвіті, навчальному процесу. Він постійно поповнюється актуальною літературою видань 


Ми знаходимося за адресою Полтавська обл. смт. Нові Санжари вул. Жовтнева 25 індекс 39300
Електрона пошта nslibraries@yandex.ua

Комментариев нет:

Отправить комментарий